Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark için öncelikle batarya performanslarına bakmak doğru olur. Çünkü orijinal batarya ile yan sanayi batarya arasındaki en bariz farklardan biri batarya performansları olarak karşımıza çıkar. Orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara göre her zaman için daha yüksek bir performans sağlar.

Başka bir husus ise kullanım ömrü olarak karşımıza çıkar. Orijinal ya da A Kalite yan sanayiye en yakın bataryalar yan sanayi bataryalar ile kıyaslandığında daha uzun süreli bir kullanım ömrü sunar ve bu bataryaları uzun yıllar kullanmak mümkün olur. Yan sanayi bataryalar maliyet açısından düşük olsa da orijinal bataryalara oranla uzun süreli bir kullanım sunmaz.

Orijinal ya da A Kalite yan sanayiye yakın bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasında pek çok açıdan fark olduğunu söylemek mümkündür. Orijinal bataryalar her şeyden önce güvenli bir kullanım sunar. Telefon ve kullanıcı sağlığı açısından tehlike arz etmez. Bu nedenle üretici firmalar da başta olmak üzere EKRANBANK orijinal batarya kullanımını tavsiye eder.

  • Bunun yanında orijinal bataryaların şarj süresi yan sanayi bataryalara göre daha uzundur ve günlük kullanım sırasında kolay kolay sıkıntı çıkarmaz.
  • Orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara oranla daha güvenli bir kullanım sunar. Yan sanayi bataryalarda patlama ya da şişme gibi durumlar çok sık görülür.
  • Telefonda diğer donanımların zarar görmemesi adına orijinal ya da A Kalite yan sanayi batarya kullanımı tavsiye edilir. Çünkü yan sanayi bataryaların telefonda bulunan diğer donanımlara zarar verme ihtimali yüksektir.
  • Ayrıca A Kalite yan sanayi bataryalarda kullanım sırasında şarj yüzdesi ani düşüşler yaşamaz. Ancak yan sanayi bataryalarda bu sorun çok sık görülür ve şarj ile ilgili sorunlar yaşanmasına neden olur.
  • Diğer yandan orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara göre genel olarak daha kısa sürede şarj olur. Yan sanayi bataryalar ise bunun tam tersine daha yavaş şarj olur ve bataryanın dolması için daha uzun süre beklenmesi gerekir.
  • Orijinal bataryaların şarj yüzdesi yüksek seviyelerden düşük seviyelere hızlı bir şekilde düşüş yaşamaz. Ancak yan sanayi bataryaların şarj yüzdesi bir anda düşebilir ve bunun sonucunda ise telefon aniden kapanabilir.

 

Batarya değişiminde kaliteli ve profesyonel çözümler ile sizlere yardımcı olan firmamız, aynı zamanda hızlı ve güvenilir çözümlerin de en doğru adresidir. Orijinal ve A Kalite yan sanayi bataryalar ile hizmet veren servisimiz ile telefon marka ya da modeliniz her ne olursa olsun, batarya değişim hizmeti alabilirsiniz.

Diğer yandan kaliteli bir hizmetin yanı sıra uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olan firmamız, sektör genelindeki en uygun fiyat çözümleri ile batarya değişimi konusunda sizleri bilgilendirmek ve bu problemlerinize çözüm ortağınız olmak istemektedir.

Unutmamak gerekir ki hiçbir  yan sanayi ürün  %100 orijinal ürün gibi memnuniyet sağlayamayabilir. Gerek kullanım olsun, gerekse satış sonrası garanti olsun orijinal ürününün avantajları her zaman fazladır.Burada ki hassasiyet sizlerin  maksimum yada optimum noktada oluşacak olan faydayı ve maliyeti değerlendirme yaklaşımınızdır. Bu karar sizlere bırakılmıştır.

Ürünlerimiz ile ilgili merak ettiğiniz GARANTİ KOŞULLARINI bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Batarya değişim işlemleri 30 dk da yapılabilmektedir.
Evet bataryalarımız orijinaldir. Orijinal olmayan bataryalar uzun vadede cihazınız için bir çok risk barındırmaktadır. Patlama, ani kapanmalar, aşırı ısınma vb.
Eğer bir iPhone kulanıcısıysanız pil sağlığı kısmında zaten batarya değişim uyarısını görebilirsiniz diğer telefonlar içinse eğer gün içinde iki kez şarj etmek zorunda kalıyorsanız ve telefonunuzda sık sık donmalar olmaya başladıysa artık bataryanızı değiştirmenin vakti gelmiş demektir.

Tüm Telefon Arızalarınız İçin Tıklayın

30 Dakikada cihazlarınızı tamir edelim

× WhatsApp