Telefonlar  zaman zaman sıvıya maruz kalmakta ve bunun ardından bir takım sorunlar yaşanmaktadır. Özellikle anakartta sıvı teması, telefon üzerinden görülen en ciddi sorunların başında gelir. Çünkü bir telefon için anakart  temel yapı taşı olarak görülür ve telefonlarda anakartın zarar görmesi ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bununla birlikte sıvıya maruz kalmış olan bir anakart için ise yanlış uygulamalar neticesinde geri dönüşü olmayan sorunlar yaşanabilir.

sıvı temaslı telefon tamiri öncesinde kullanıcıların da yapması gereken bazı hususlar bulunur. Çünkü telefonların tarafımıza ulaştırılmasına kadar geçen süre içerisinde telefona yanlış müdahaleler yapmamak gerekir. Aksi taktirde telefon tamamen kullanım dışı kalabilir ve tüm çabalara rağmen tekrar fonksiyonel olamayabilir. Suya düşen ya da farklı şekilde sıvı teması olan telefonlara yapılan uygulamalara dikkat edilmesi gerekir. Genel olarak bakıldığında kullanıcıların bu konuda bilgili olduklarını  söyleyebiliriz. Yaşanan bu tür sorunların ardından telefon için en uygun müdahaleyi yapmak gerekir. Ancak yeteri kadar bilgi sahibi olunmadığı durumlarda profesyonel bir destek alınması şarttır.

 

Eğer telefonunuzun herhangi bir şekilde sıvı temasına maruz kaldığınızı anlarsanız ya da telefonunuz suya düşerse öncelikle yapmanız gerekenleri bilmenizde fayda vardır. Çünkü telefonların sıvı ile temas etmesi oldukça hassas bir durumdur. Bu yüzden kullanıcıların yanlış uygulamalar ile telefonda daha ciddi problemler meydana gelmemesi açısından dikkat etmesi gerekir. Çünkü basit bir hata daha önemli problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir ve bunun ardından ise telefon kullanılmaz bir hale gelebilir fonksiyonelliğini kaybedebilir.Sıvı alan ya da herhangi bir şekilde sıvı temas etmiş olan telefonun başta anakartı olmak üzere diğer bileşenleri üzerinde çeşitli  testler yapılır.  Gerekli parça kontrolleri de yapılarak her parça üzerinde  testler  gerçekleştirilir.

Sıvı teması olan telefonlarda belirli donanımlar zarar görebilir. Bazen bir parça bazen de birden fazla parça sıvı ile temas ederek çeşitli problemler ortaya çıkarır.

Telefonlarda oluşan tüm arızaların giderilmesinde sektörün önemli isimlerinden biri olan firmamız, hızlı ve güvenilir hizmet vermektedir.Deneyimli ve tecrübeli çalışma arkadaşlarımız ile sizlerin yanınızda olan firmamız, aynı zamanda son sistem ekipmanlar ile sizlere yardımcı olarak sizi bilgilendirmek ve bu problemlerinize çözüm ortağınız olmak istemektedir.

Gerek kullanım olsun, gerekse satış sonrası garanti olsun orijinal ürününün avantajları her zaman fazladır.Burada ki hassasiyet sizlerin  maksimum yada optimum noktada oluşacak olan faydayı ve maliyeti değerlendirme yaklaşımınızdır. Bu karar sizlere bırakılmıştır.

Ürünlerimiz ile ilgili merak ettiğiniz GARANTİ KOŞULLARINI bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Tüm Telefon Arızalarınız İçin Tıklayın

30 Dakikada cihazlarınızı tamir edelim

× WhatsApp