Akıllı telefonunuz şarj olmuyor (şarj almıyor), telefonu şarj aletine takmanıza rağmen şarj oluyor işareti çıkmıyor ise sorun şarj soketinden kaynaklıdır. Çözüm yolu ise şarj soketi değişimi yapılmasıdır. Bununla birlikte şarj entegresinin de kontrol edilmesi gerekir.

Akıllı telefonunuzun şarj soketi değişimi,alanında uzman teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özgü özel üretim ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Akıllı telefonunuzun  şarj soketi değişimi yapılırken orjinal ürün kullanılmaktadır.Değişim sonrasında cihazınız sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

Akıllı telefonunuzun  şarj olmama sebepleri  nelerdir.

Akıllı telefonunuzun  şarj olmamasının sebeplerinin başında şarj aletinin ya da kablosunun bozulması gelmektedir. Bu sebeple ilk olarak farklı bir şarj aleti ve kablo ile telefonunuzun şarj olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Bununla birlikte şarj soketi içerisine zamanla toz parçaları  girmiş olabilir. Şarj soketi zamanla nem ve sıvı teması sonrasında oskitlenmiş olabilir

  1. Şarj aletinin fazla bastırılması sebebi ile şark soketi çatlamış ya da yerinden oynamış olabilir
  2. Alınan darbeler sonrasında şarj soketinde arızalanma meydana gelmiş olabilir
  3. Şarj entegresi ani elektrik akımı veya elektrik gitmesi/gelmesi sebebi ile yanmış olabilir
  4. Orjinal olmayan şarj aletlerinin ya da araba şarj aletinin kullanılması akım farklılığı sebebi ile şarj soketinde kısa devrelere sebebiyet vererek arızalanmasına neden olmuş olabilir.

şarj soketi değişimi hakkında aklınıza takılan tüm soruları dilerseniz bizleri  arayarak sorabilirsiniz. Tüm sorularınız  müşteri temsilcilerimiz tarafından cevaplandırılacaktır.

Tüm Telefon Arızalarınız İçin Tıklayın

30 Dakikada cihazlarınızı tamir edelim

× WhatsApp